Kulturní a společenské akce, koncerty...

Reportáže a videozáznamy z kulturních a společenských akcí, koncertů apod. z různých míst. Pořádáte kulturní akce, koncerty apod. a chtěli byste z akce natočit kvalitní video? Víte o nějaké zajímavé kulturní akci nebo koncertu, který by stál za zdokumentování? Kontaktujte nás.

V sobotu 11. května 2019 se konalo v lázních Teplice nad Bečvou 466. otevírání lázeňské sezóny. Připraven byl pestrý celodenní doprovodný program, který se skládal především z vystoupení různých hudebních formací a skupin, které vystupovaly jednak na kolonádě a pak na hlavním pódiu na louce, kde i proběhlo oficiální zahájení sezóny.

V neděli 21. dubna 2019 se uskutečnila na Horním náměstí v Přerově tradiční akce - Hody, hody, doprovody - vítání svátků jara. Na náměstí proběhl nejen velikonoční jarmark, ale připraven byl také bohatý kulturní program, ve kterém se představili svým vystoupením Středisko volného času Atlas a Bios, Valmont, Rabussa, Haná Přerov, ukázka pletení...

V neděli 14. dubna 2019 proběhla v Přerově tradiční akce - Vynášení smrtky Moreny a vítání jara. Průvod se smrtkou vedený folklórním souborem Trávníček a několika členy souboru Haná vyšel od sídla spolku Cukrle a prošel centrem města, aby nakonec vhodili Morenu společně s prázdnými skořápkami vajec pod lávkou U Loděnice do řeky Bečvy.

Na sobotu 13. dubna 2019 měli v Hranicích naplánovanou tradiční akci Vítání jara. Počasí ale akci nepřálo. Zatažená obloha, dešťové přeháňky, občas i nějaká sněhová vločka, teplota těsně atakující bod mrazu vůbec nepřipomínalo příchod jara. Organizátoři tedy z důvodu špatného počasí nakonec celou akci zrušili.

K vrcholným masopustním akcím v našem regionu bezesporu patří již léta vyhlášený Bystřický masopust s pravou zabijačkou. Ve Velké Bystřici připravili organizátoři masopustu na sobotu 2. března 2019 bohatý kulturní program, v prodejních stáncích bylo možné zakoupit nejen zabijačkové speciality. Po předání masopustního práva se průvod vydal na...

V sobotu 23. února 2019 propuklo v Přerově tradiční masopustní veselí. O program a pestré masky se již léta starají členové spolku Cukrle a Folklorního souboru Haná Přerov. Přerované tak měli možnost i letos zhlédnout pestrobarevný průvod masek a symbolických postav.

Sestřih z oslav Silvestra a vítání Nového roku 2019 v Lipníku nad Bečvou, podívejte se, jak se slavil Nový rok v Lipníku. Přejeme všem šťastný nový rok, vše NEJ, hlavně to zdraví :-) PF2019

Vánoční program v Přerově na náměstí T.G.M. zamířil do finále na zlatou neděli 23. prosince 2018, kde se uskutečnil koncert kapely Electric strings. Ve videu máte možnost zhlédnout sestřih koncertu.